Close
Book Your Reservation

Aesthetic Beauty Treatments

Telefon: 56 222 646 | E-mail: info@laserprotseduurid.ee

elos Fotoepilatsioon

Püsiv karvaeemaldus

elos Fotoepilatsioonis kasutatakse karvade eemalduseks kahte erinevat energiaallikat – intensiivset pulseerivat valgust (IPL) ja bi-polaarset raadiolainet, mille koostoime annab eelise selliste karvaeemaldusmeetodite ees, nagu tavaline laserepilatsioon või fotoepilatsioon, mis põhinevad ainult fototermolüüsil.
Tavaliselt on fotoepilatsiooniks vajalik melaniini olemasolu karvas. Termolüüsiks vajaliku temperatuuri saavutamiseks peab piisav kogus valgusenergiat neelduma karvas olevas melaniinis, produtseerimaks soojust karvasibulas. Soojusenergia hävitab karvasibula. Juhul, kui karvas on vähe melaniini pole võimalik piisava koguse valgusenergia neeldumine termolüüsi toimumiseks. Laser- ja fotoepilatsiooni teine miinus on suur nahakahjustuste tekkimise oht. Tumedama nahaga inimestel on suur oht ebameeldivateks kõrvalmõjudeks nagu nahapõletused, villid, armistumine ja hüperpigmentatsioon. See tuleneb sellest, kui liiga palju valgusenergiat neeldub mitte karvas, vaid nahas asuvas melaniinis.

Elos™ -tehnoloogia toimimine ei sõltu karvas olevast melaniinist, see võimaldab eemaldada ka heledamaid ja punaseid karvu, ning on valgusenergia vähese kasutamise tõttu sobilik kõikidele nahatüüpidele. IPLi ja bi-polaarse raadiolaine koostoimel tekkinud termolüüs tekitab bioloogilise efekti – karvasibulad hävinevad. Kuna valgus on ainult üks osa elos-tehnoloogiast, siis on võimalik kasutada valgusenergiat tasemel, kus see on täiesti ohutu kõikidele nahatüüpidele. Kogu protseduuri vältel ajal jahutab nahka külm kontaktotsik.

Fotoepilatsioon

Fotoepilatsiooni realistlikud ootused

elos fotoepilatsioon aitab suurepäraselt raseerimise või vahatamise tagajärjel sissekasvanud karvade ja karvanääpsu põletiku puhul!

elos fotoepilatsioon mõjub ainult kasvufaasis olevatele karvanääpsudele ja seetõttu tuleb karvade kasvutsüklist olenevalt protseduuri korrata. Hea tulemuse saavutamiseks on tavaliselt vajalik teostada 5-8 protseduuri. On tähtis teada, et 100% karvakadu igaveseks ei saa garanteerida, sest jõudeolekus või puhkefaasis olevad karvad võivad aja mööduses aktiveeruda erinevate faktorite mõjul nagu hormonaalne tasakaalu häire, rasedus, menopaus, haigused, medikamendid, ülekaalulisus, alakaalulisus jne.

Enne fotoepilatsiooni protseduurile tulekut peaks teadma et…

  • 2 nädalat (tumeda naha ja hästi päevituvate inimeste puhul 4 nädalat) enne protseduuri tuleb vältida päevitamist;
  • 2 nädalat enne protseduuri tuleb vältida isepruunistavate kreemide kasutamist;
  • protseduure ei soovitata rasedatele ja imetavatele naistele; rasket diabeeti, nahavähki, luupust, epilepsiat; põdevatele inimestele;
  • enne protseduuri peab vältima fototundlikkust tekitavate medikamentide ja toiduainete manustamist;
  • kui sa oled eemaldanud karvu vaha või epilaatoriga on soovitav oodata vähemslt 4 nädalat enne foto- või laserepilatsiooniga alustamist, sest protseduur toimib ainult karva olemasolul;
  • 1-2 päev enne fotoepilatsiooni tuleb töödeldavalt alalt raseerida karvad zileti või pardliga;
  • kui teil on kuiv nahk, siis on soovitav päev enne protseduuri ennast korralikult kreemitada;
  • protseduurile tuleb tulla puhta nahaga;
  • vahetult peale protseduuri ei ole soovitav päikese käes viibida.

Fotoepilatsiooni protseduur

Olenevalt piirkonnast võtab see aega 15 min – 3 tundi. elos Fotoepilatsiooni protseduurile eelneb põhjalik konsultatsioon vastava koolituse saanud spetsialistiga. Konsultatsiooni käigus tehakse kindlaks teie nahatüüp, testitakse teie naha reaktsiooni energiaimpulsile ja selgitatakse välja, kas teil on protseduuri sooritamiseks vastunäidustusi.

Fotoepilatsioon mõjub ainult aktiivses kasvufaasis olevatele karvanääpsudele ja seetõttu tuleb karvade kasvutsüklist olenevalt protseduuri korrata

näo piirkonnas 4-6 nädala

keha piirkonnas 8-12 nädala tagant.

Selge karvakasvu vähenemine saavutatakse keskmiselt pärast kolmandat protseduuri, kuigi sageli aeglustub karvakasv juba ka esimese protseduuri järgselt. Keskmiselt on vajalik teostada 5-8 protseduuri.

Kuidas kindlaks teha, et fotoepilatsiooni protseduur on toiminud?

Peale protseduuri peavad karvad 2 nädala möödudes eemalduma nahalt koos karvanääpsuga. See on parim ja ka ainuke viis kontrollimaks, kas protseduur on mõjunud. Kui karv eemaldub hõlpsasti, on protseduur toiminud.

Karva mitte eemaldumisel võib olla erinevaid põhjuseid, liiga hele pigmendita karv või liiga nõrk valitud võimsus protseduuri läbiviimisel. Igal juhul peaks sellest teenusepakkujat teavitama.